בדיקת שדה הראיה

בדיקת שדה הראיה ממוחשב

בדיקת שדה הראיה

בדיקת שדה הראיה מאפשרת לאבחן חסרים בשדה הראיה באחת מהעיניים או בשתי העיניים. ישנו מגוון רחב של מחלות הקשורות לעיניים, שיכולות לגרום לחוסר בשדה הראיה, כשבמקרים רבים הרמז הראשון לקיום מחלה כזו או אחרת מתגלה בבדיקה זו. את הבדיקה יש לבצע במקרים שבהם ישנו חשד לפתולוגיה הפוגעת בשדה הראיה או כאשר ישנם תסמינים המעלים את החשד לפגיעה בשדה הראיה.

את הבדיקה ניתן לבצע באופן ממוחשב או באופן ידני. הבדיקה הידנית פשוטה מאוד – הבודק מזיז את האצבעות שלו מול העין הגלויה (בזמן שאחת העיניים מכוסה) והנבדק מתבקש לדווח מתי הוא מבחין באצבעות ובאיזו נקודה הן יוצאות משדה הראיה שלו. החיסרון של בדיקה זו בא לידי ביטוי בכך שהיא לא מדויקת במיוחד ולכן היא מתאימה בעיקר לצורך הערכה מזורזת של נזקים חמורים ובולטים בשדה הראיה (כמו במקרה של פציעות ראש למשל).

הבדיקה הממוחשבת לעומת זאת מבוצעת באמצעות מערכת הכוללת מסך ומערכת עיבוד ומאפשרת לקבל נתונים מדויקים ומפורטים ביותר בנוגע לגבולות שדה הראייה ורוחב שדה הראיה. במהלך הבדיקה מופיעות נקודות אור על הצג והנבדק מתבקש ללחוץ על כפתור כשהוא מבחין בהן.

social position

Share this post


Page Reader Press Enter to Read Page Content Out LoudPress Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out LoudPress Enter to Stop Reading Page Content Out LoudScreen Reader Support